Urządzenia do karboksyterapii

Dzięki urządzeniu do karboksyterapii możliwe stało się wprowadzenie pod powierzchnię skóry gazu czystego medycznie o ściśle regulowanym przepływie, temperaturze i objętości. Dwutlenek węgla bowiem podawany podskórnie za pomocą kombajnu poprawia wygląd i stan skóry. Mimo, że jest obecny w naszym organizmie to w momencie aplikacji ciało dostaje jasny sygnał, by w leczonej okolicy zwiększyć ukrwienie. Rozszerzają się wtedy naczynia krwionośne, zwiększa przepływ krwi.

Więcej tlenu i składników odżywczych jest transportowane do tkanek. Dochodzi też do stymulowania produkcji kolagenu dzięki czemu poprawia się jędrność skóry. Sprzęt do karboksyterapii (potocznie kombajn, urządzenie) wprowadzając dwutlenek węgla finalnie wpływa na spłycenie drobnych zmarszczek, szczególnie znajdujących się w okolicach oczu, na policzkach i dekolcie. Co2 wykorzystuje się też z powodzeniem do modelowania sylwetki, ponieważ potrafi rozbić nagromadzony tłuszcz. Doskonale nadaje się do walki z cellulitem nadając skórze gładkość i większą elastyczność.
Karboksyterapia to zabieg, podczas którego niewielka dawka leczniczego dwutlenku węgla jest dostarczana do naskórka. Mogłoby się wydać, że dobrze znany CO2 nie może przynieść korzyści skórze. Jak się okazuje, ma on wiele przydatnych właściwości. Jeśli w organizmie jest za dużo dwutlenku węgla, następuje niedotlenienie (jest to stan, w którym poziom tlenu spada). A brak tego ważnego elementu źle wpływa na skórę, pojawiają się zmarszczki i trądzik. Dlaczego więc wprowadzić CO2? Okazuje, procedura ta wywołuje stres w organizmie. Ale ludzka fizjologia jest zorganizowana w taki sposób, że podczas takiej stresującej sytuacji następuje samoregeneracja. Dostępne obecnie urządzenie do karboksyterapii Medika Premium rewitalizuje i odmładza skórę.

Schemat działania zabiegu karboksyterapii

Podczas pierwszej aplikacji dwutlenku węgla dochodzi do natychmiastowego rozszerzenia się naczyń krwionośnych oraz wzrostu przepływu krwi. Wokół wkłucia może dojść do zaczerwienienia skóry. W tkance dwutlenek węgla wchodzi w reakcję z cząsteczkami wody, tworzy się cząsteczka kwasu węglowego Kwas ten obniża pH tkanki. Im niższa jest wartość pH, tym słabsze jest wiązanie między hemoglobiną, a tlenem – jest to efekt Bohra. Karboksyterapia sprawia, że zostaje zwiększone uwalnianie tlenu z hemoglobiny. Kiedy pH jest na poziomie 6,8 i niższym – zwiększa się przepuszczalność ścian kapilarnych. Kiedy pH jest na poziomie 6,5 i niższym – wzrasta elastyczność włókien kolagenowych, a ich twardość się zmniejsza. Wskaźnik pH staje się zasadowy w wyniku reakcji chemicznych. Ostatecznie prowadzi to do efektu znieczulającego i spazmolitycznego. Napięcie mięśniówki tętnic i kapilar zostaje zmniejszone. W tym czasie temperatura wzrasta o 1 stopień. Nasila się też utlenianie tłuszczy z komórek tłuszczowych. Można też zauważyć niekiedy lipolityczny wpływ na adipocyty.

Skóra z cellulitem i tkanką tłuszczową.

Dwutlenek węgla podawany jest podskórnie w miejsce z cellulitem i tkanką tłuszczową.

Dwutlenek węgla toruje sobie drogę do okolicznych tkanek.

Następnie dochodzi do szybkiego uwalniania się atomów tlenu z hemoglobiny do miejsca o zwiększonym stężeniu dwutlenku węgla. Naczynia krwionośne zaczynają się rozszerzać.

Po przeprowadzeniu całej serii zabiegów, zaczynają być widoczne efekty Skóra staje się bardziej napięta, wygładzona oraz zregenerowana.

Skóra po zabiegu karboksyterapią.

Zastosowanie sprzętu do karboksyterapii